9 Mayıs Dünya Çölyak Günü

9 Mayıs Dünya Çölyak Günü

Çorum Çölyak Derneği Başkanı Fatma Müjgan Demir, çölyak denildiğinde, çölyaklı ailelerin dışında birçok kişinin glutensiz beslenmenin çok zor olduğunu düşündüğünü belirterek , çeşitli toplantılar ve projeler ile..

9 Mayıs Dünya Çölyak Günü
 
M.Burak Yalçın'nın haberine göre: Buhara Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Vali Mustafa Çiftçi’nin eşi Azime Çiftçi, Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Mustafa Bayrak, Çorum Çölyak Derneği Başkanı Fatma Müjgan Demir, çölyaklı çocuklar ve aileleri katıldı. 
 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Çorum Çölyak Derneği Başkanı Fatma Müjgan Demir, çölyak denildiğinde, çölyaklı ailelerin dışında birçok kişinin glutensiz beslenmenin çok zor olduğunu düşündüğünü belirterek, çeşitli toplantılar ve projeler ile geniş kitlileleri bilgilendirmeye devam ettiklerini söyledi. 
 
Kafe ve restoranların sosyal yaşamda önemli bir yer teşkil ettiğini, bu yüzden bu müesseselerde çalışan şef ve diyetisyenlere yönelik bir eğitim projesi hazırladıklarını da aktaran Fatma Müjgan Demir, bu proje ile birlikte glutensiz yaşamın toplumla iç içe olarak dahada kolaylaştırmayı hedeflediklerini kaydetti. 
 
Programda çölyaklı çocuklar müzikler eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak eğlendiler. Anneler Günü olması nedeniyle de çocuklara annelerine vermek için hediyeler verildi.
 
çölyak Günü,restoran,çölyak, şef , diyetisyen


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler