Aşçılık Programında Açılışa Özel Türk Mutfağı Lezzetleri

Aşçılık Programında Açılışa Özel Türk Mutfağı Lezzetleri

Mutfağın Bayburt Üniversitesi ve öğrenciler için hayırlı olmasını dileyen Rektör Türkmen, emeği geçen akademisyenlere ve personele teşekkür etti. Açılış sonrası öğrencilerin mutfak..

Aşçılık Programında Açılışa Özel Türk Mutfağı Lezzetleri
 
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü bünyesinde faaliyet gösteren Aşçılık Programının uygulama dersleri için dünya lezzetlerinin hazırlanabileceği bir konseptte tasarlanan aşçılık mutfağı, Üniversite üst yönetiminin katıldığı törenle açıldı. 
 
Türk aşçı haberleri olarak aşçılık eğitimleri ve mutfak sanatlarında edinmiş olduğumuz bilgilere göre, Mutfak, açılışa özel olarak Türk Mutfağı lezzetlerini sundu.
 
Aşçılık Programında Açılışa Özel Türk Mutfağı Lezzetleri
Açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, mesleki eğitimin öğrencilerimizin potansiyellerini ortaya çıkarmada ve ülkemizin kalifiye ara elemana olan ihtiyacını karşılama hususunda önem arz ettiğini belirtti. 
 
Meslek Yüksek Okullarında verdiğimiz eğitimlerin mümkün olduğunca uygulamalı olduğuna dikkat çeken Rektör Türkmen, öğrencilerin mesleki hayatlarında kullanacakları önemli tecrübeleri biriktirmelerinde uygulama alanlarının çok büyük katkısının olduğunu söyledi. 
 
Rektör Türkmen, ’Bugün hizmete açtığımız uygulama mutfağının da öğrencilerimize önemli tecrübeler katmasının yanında gastronomi alanında da üniversitemizi ileriye taşıyacağından şüphemiz yoktur.’ dedi.
 
Mutfağın Bayburt Üniversitesi ve öğrenciler için hayırlı olmasını dileyen Rektör Türkmen, emeği geçen akademisyenlere ve personele teşekkür etti. Açılış sonrası öğrencilerin mutfakta yapmış oldukları yemeklerin tadımını yapan Rektör Türkmen, sunum alanlarını gezerek öğrenciler ile sohbet etti.
 
Aşçılık Programında Açılışa Özel Türk Mutfağı Lezzetleri
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Ceyhan, kurulan iki profesyonel mutfağın Dünya Mutfağından lezzetlere yönelik aşçılık mesleğinde eğitimi için gerekli bütün donanıma ve aynı anda 48 öğrenciye hem teorik hem de uygulama eğitimi verilebilecek kapasiteye sahip olduğunu söyledi. 
 
Destekleri için Rektör Türkmen’e teşekkür eden Ceyhan, sunulan imkanları en iyi şekilde değerlendireceklerini belirtti. Açılışa Rektör Türkmen ile birlikte, üniversite üst yönetimi, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler