Ürgüp'te

Ürgüp'te "Gastronomi Lisesi"

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katılımıyla açılışı gerçekleştirilecek Kapadokya Gastronomi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki son hazırlıkları yerinde inceledi. Türk aşçı haberleri olarak gastro..

 
Ürgüp'te Gastronomi Lisesi için geri sayım başladı...
 
Ürgüp'te hayata geçirilecek olan Kapadokya Gastronomi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin açılışı için geri sayım başladı.
 
Vali İnci Sezer Becel, Milli Eğitim Bakanlığınca aşçılık mesleğinde ve aşçılık eğitimlerinde geleneksel mutfak lezzetlerinin dünyaya tanıtılması amacıyla 10 il ile birlikte Türkiye’nin önemli kültür ve turizm merkezlerinden biri olan Ürgüp ilçesinde hayata geçirilecek.
 
Türk aşçı haberleri olarak gastronomi haberlerinde edinmiş olduğumuz bilgilere göre;
 
Ürgüp'te "Gastronomi Lisesi"
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katılımıyla açılışı gerçekleştirilecek Kapadokya "Gastronomi Lisesi" Gastronomi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki son hazırlıkları yerinde inceledi.
 
Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Becel’e incelemelerinde İl Mili Eğitim Müdürü Memet Polat ve Ürgüp Kaymakamı Cüneyt Caner eşlik etti.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler