Türk Mutfağı Şeflerinden Cemal Türkan’ı Kaybettik

Türk Mutfağı Şeflerinden Cemal Türkan’ı Kaybettik

Geçirdiği kaza sonucu uzun süreden beri tedavi gören Cemal Türkan’ı kaybetmenin üzüntü 'sünü yaşıyoruz. Türkiye Türk aşçı haberleri olarak Cemal Tükkan’ın yakınlarına..

 
Türk Mutfağı Şeflerinden Cemal Türkan’ı Kaybettik...
 
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Aşçılık Meslek Yüksek Okulu Öğretim görevlisi, aşçılığı akademik yapıya kavuşturan ve yazdığı kitaplarla Türk mutfağına değer kazandıran Cemal Türkan’ı kaybettik. 
 
Geçirdiği kaza sonucu uzun süreden beri tedavi gören Cemal Türkan’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Türkiye Turk asci haberleri olarak Cemal Tükkan’ın yakınlarına, sevenlerine ve tüm aşçılık camiasının ve aşçılık kurumlarının başı sağolsun diyoruz.
 
Cemal Türkan'nın Cenazesi Toprağa Verildi...
 
Türk turizminin son dönemde yetiştirdiği en değerli aşçılardan Cemal Türkan, Kuzören Dağlı Köyü’nde ikindide kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi. Cenazeye Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun,  Cemal Türkan’ın aşçı meslektaşları, arkadaşları, ailesi ile sevenleri katıldı..
 
Türk Mutfağı Şeflerinden Cemal Türkan’ı Kaybettik
Cemal Türkan Talihsiz Kaza'da Hayatını Kaybetti..
 
Cemal Türkan, Bolu Karamanlı Mahallesi'nde yaya halde yürürken, bir aracın çarpması sonucu beyin kanaması geçirerek İzzet Baysal Bolu Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde yoğun bakıma alınmıştı. Yaklaşık bir ay yoğun bakımda tedavi gören 58 yaşındaki Cemal Türkan, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler