Bursa Belediyesi En Özel Şeflerini Mutfakta Buluşturdu

Bursa Belediyesi En Özel Şeflerini Mutfakta Buluşturdu

Etkinlik için özel olarak hazırlanan şef önlüklerini giyip, şapkalarını takan özel şefler, aşçılık eğitimlerinde tezgahın başına geçip, profesyonel şefler ve annelerinin de desteği..

 
Bursa Büyükşehir Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında, Bursa’nın en özel şeflerini mutfakta buluşturdu. 
 
Türk mutfak haberleri ve güncel aşçı haberleri olarak aşçılık eğitimlerinde kaynağından edinmiş olduğumuz bilgilere göre, Önlük ve şapkaları giyen özel şefler, tüm hünerlerini sergileyerek yaptıkları yemekleri, etkinliğin sonunda afiyetle yedi.
 
Bursa Belediyesi En Özel Şeflerini Mutfakta Buluşturdu
Bursa’da yaşayan tüm özel gereksinimli bireylerin, sosyal yaşamın her alanında engelsiz bir şekilde yer alabilmesi amacıyla birbirinden farklı projeleri hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde de çok özel bir etkinliğe imza attı. 
 
Melek Yüzler Down Sendromu Derneği ve Referans Mutfak Akademisi işbirliğinde düzenlenen yemek yapma etkinliği 10 down sendromlu çocuk ve ailelerinin katılımıyla Referans Akademi mutfağında gerçekleştirildi. 
 
Bursa Belediyesi En Özel Şeflerini Mutfakta Buluşturdu
Etkinlik için özel olarak hazırlanan şef önlüklerini giyip, şapkalarını takan özel şefler, aşçılık eğitimlerinde tezgahın başına geçip, profesyonel şefler ve annelerinin de desteğiyle mutfaktaki hünerlerini sergiledi. Kendi eserleri olan yemekleri özenle hazırlayan özel şefleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yalnız bırakmadı. 
 
Kendisi de önlük giyip, mutfak tezgahının başına geçen Başkan Aktaş da özel şeflerle birlikte yemek yaptı. Başkan Aktaş, daha sonra özenle hazırlanan yemekleri, yine özel şeflerle birlikte tattı.
 
Bursa Belediyesi En Özel Şeflerini Mutfakta Buluşturdu
Down sendromunun tedavisi mümkün olmayan bir hastalık olduğunu, ancak sosyalleşme ve eğitime yönelik etkinliklerin bu özel çocuklar için çok önemli olduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı bir etkinliğe imza attık. 
 
Çocuklarımız bugün aşçılık mesleğinde yemek yaparak hünerlerini sergilediler. Bir şeyi başarabildiğini görmek onların motivasyonu için önemli. Biz de bu konuda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Hayat farklılıklarla daha güzel. Artı bir farkla çocuklarımız çok güzel” dedi.
 
Bursa Belediyesi En Özel Şeflerini Mutfakta Buluşturdu
Melek Yüzler Down Sendromu Derneği Başkanı Burcu Büyükburç da etkinliğe katkı veren Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Büyükburç, “En büyük arzum farklılıkları ortadan kaldırıp, farkındalıkları ortaya çıkarmak. Aynı zamanda herkesten tek bir ricam var. 
 
Artık hayatımızdaki bu engelli bireyler lafını kaldırıp, özel gereksinimli bireyler lafını kullanmak. Çünkü bizim hayatımızda hiçbir engel yok” diye konuştu.
 
Bursa Büyükşehir Belediyesi
Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler