3 Günlük Festivalde, 600 Bin Şiş Kebap, 500 Bin Şalgam...

3 Günlük Festivalde, 600 Bin Şiş Kebap, 500 Bin Şalgam...

Adana'da bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Adana Lezzet Festivali'ne, toplam 923 bin kişi katıldı. 3 günlük festivalde, 600 bin şiş kebap ve ciğer ile 500 bin şişe şalgam..

 
3 Günlük Festivalde, 600 Bin Şiş Kebap Ve 500 Bin Şalgam Tüketildi.
 
Adana'da bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Adana Lezzet Festivali'ne, toplam 923 bin kişi katıldı. 3 günlük festivalde, 600 bin şiş kebap ve ciğer ile 500 bin şişe şalgam tüketildi.
 
Adana Valiliği'nin ev sahipliğinde, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile odalar ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla 'Cumhuriyetin 100'üncü yılı' temasıyla düzenlenen en büyük fuar ve festivallerden olan  7'nci Uluslararası Adana Lezzet Festivali, sona erdi. 
 
Kent protokolünün, mangal ateşini yakmasıyla start alan ve 3 gün boyunca lezzet severleri konuk eden festivale, yurt içi ve yurt dışından 923 bin kişi katıldı.
 
Yüzbinlerce kişi Uluslararası Adana Lezzet Festivali'ne akın etti...
 
Gösteri Ve Konser Yapılmadı...
 
Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle festivalde, bu yıl konser düzenlenmedi ve havai fişek gösterileri de iptal edildi. Adana Valiliği, festival süresince; 600 bin şiş kebap ve ciğer ile 500 bin şişe şalgam tüketildiğini açıkladı. 
 
Açıklamada, "İlimizde yer alan tüm oteller tamamen doldu. 
 
Bu sebeple bazı misafirlerimiz konaklamaları amacıyla çevre illerdeki otellere yönlendirildi. 6 Şubat’ta meydana gelen ve Adana’yı da etkileyen depremin ardından işleri azalan esnafımızın bu festival sayesinde derin bir nefes aldı" denildi.
 
Festivalin Yıldızı, yöresel mutfaklarımızda yöresel lezzetlerimizden Adana Kebabı...
 
Festivalde yer alan, kaburga etinin 'zırh' diye tabir edilen büyük bıçakla çekilmesinin ardından boruda pişirilmesi ile hazırlanan metrelik Adana boru kebabının üreticisi Yaşar Aydın, festivalin dolu dolu geçtiğini belirtti. 
 
Yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda davetlinin meşhur kebab çeşitlerimizden Adana kebabının lezzetiyle buluştuğunu belirten Aydın, "Festivalin yıldızı, yine her zaman olduğu gibi Adana kebabı oldu. Güzel bir festivale imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler