“Yenipazar Pidesi” İçin Coğrafi İşaret Tescili Alınacak

“Yenipazar Pidesi” İçin Coğrafi İşaret Tescili Alınacak

Aydın’ın coğrafi işaret tescil ve denetim ekibinde görev alan Dr. Öğr. Üyesi Emrah Köksal Sezgin, daha önce Dalama Tandırı, Aydın Kabak Tatlısı ve Aydın Yuvarlama Yemeği..

 
“Yenipazar Pidesi” İçin Coğrafi İşaret Tescili Alınacak...
 
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ)Davutlar Meslek Yüksekokulu (MYO) Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Köksal Sezgin, “Yenipazar Pidesi” için coğrafi işaret çalışmalarının sonuna gelindiğini belirtti.
 
Aydın’ın coğrafi işaret tescil ve denetim ekibinde görev alan Dr. Öğr. Üyesi Emrah Köksal Sezgin, daha önce Dalama Tandırı, Aydın Kabak Tatlısı ve Aydın Yuvarlama Yemeği coğrafi işaret ekibinde yer almıştı. Sezgin, bu kez “Yenipazar Pidesi” coğrafi işaret ekibinde görev aldı.
 
Aydın ili merkezi ve Yenipazar ilçesinde denetim ve tespit çalışmaları tamamlanan tescilli yemeklerimizden “Yenipazar Pidesi” için coğrafi işaret çalışmalarının sonuna gelindi. 
 
“Yenipazar Pidesi” İçin Coğrafi İşaret Tescili Alınacak
Yenipazar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Deyirmencioğlu ile de görüşmelerini tamamladıklarını belirten Dr. Öğr. Üyesi Sezgin, “Coğrafi işaret tescili ile geleneksel lezzetlerin sürdürülebilirliği artmaktadır ve Aydın’ın kültürel zenginliği güçlenmektedir. 
 
Bu adım, ilimiz kültürünün gelecekteki nesillere aktarılacağı mirasın değeri ve önemi açısından çok önemlidir. Üniversitemiz her alanda olduğu gibi bu alanda da üzerine düşen görevi yapmaya devam etmektedir” dedi.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler