2024 Asgari Ücret Ve İşverenler...

Abdullah KÖK
Yazar:Abdullah KÖK
Bu yazı

 
*** 2024 Asgari Ücret Ve İşverenler...
 
Her yıl olduğu gibi akıllı yatırımcı personelini elinde tutacak sözüm ona akılsız yatırımcı; hemen mobing, iş yükü, sudan sebeblerle Personel çıkaracak.
 
Herseye defalarca zam gelecek. Çıkardığı personelin yerine kalan en yalaka iş bilmez 3 kişi ve (az Personel çok iş az maaş sistemi) ile işleri kendi yapmaya çalışacak eline yüzüne bulaştırıp kalitesiz hizmeti ile iflasa gidecek Nerde bu devlet naraları atacak.
 
Akıllı yatırımcı kaliteli, tecrübeli personeli ile üretime kaldığı yerden devam edecek.
 
Bir zaman sonra Kendini Akıllı zanneden bazı yatırımcılar diplomalı ucuz tecrübesizleri işe alacak. işi bilen çıkmayınca tecrübeli Personel arayışına başlayacak.
 
Maalesef o tecrübeli personeller atlarına binip bir çoğu yurt dışına gittiler ve geçmiş olsun diyelim..Demem o ki kalite ucuz ve tesadüf degildir. Ekonomi düzelir hersey düzelir.. ama sosyal çürümeyi nasıl düzeltebilirsin..
 
Mesela ahlaki, insani, egitim çürümesi gibi. Ülkece kafayı yiyenler bilmem anlatabiliyormuyum...
 
Sevgi ve saygılarımla.
Executive Chef
Abdullah KÖK


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.