İlk elime bıçak aldığımda 15 yaşında bir çocuktum. 2015 yılında Kırıkkale üniversitesi Turizm ve otel işletmeciliği önlisans eğitimime başladım. Türk ve balık alakart mutfağı..
Mesleki sürecim 1992 yılında Clup Hotel Sera' da başladım mesleğimi aşk, sevgi ve terbiye unsurları içinde Marco Polo da Rahmetli Cemal Erdoğan şefimin kadrosuna girip uzun yıllar yanında çıraklık..
Eğitim hayatım ve tecrübelerim doğrultusunda farklı insanlarla birlikte çalışma, bir takımda yer alma ve birlikte üretebilmeyi öğrenme fırsatım oldu. Bu nedenle takımınıza kolaylıkla adapte olacağımı düşünü...
Mezun olan öğrencilerin ilerleyen yıllarda Türk mutfağını tanıyarak meslek hayatına başlamasını ve bu sayede dünyanın ve ABD’nin en...
Ayşen Çebiç’in hikayesi, 2007 yılında başladı. Ortaokuldan sonra eğitimine devam edemeyen Çebiç, bitkilere olan ilgisini fark ederek bir aktar toptancısında muhase..
Ankara ile Berlin arasındaki bu anlaşmazlık, Türkiye'nin döner kebabın adını koruma altına almak için AB'ye başvurmasıyla başladı. Türkiye'nin amacı, döner kebabın belirli üretim..
Karnıyarık tarifi ve detaylı yapım aşamaları nelerdir? Karnıyarık için hangi malzemeler kullanılır? Karnıyarık yapımında kullanılan temel malzemeler nelerdir? Karnıyarık hangi fırın derece..
Osmanlı saray mutfağı döneminden günümüze kadar gelen bir lezzet mirasıdır. Türk Aşçı Haberleri olarak, patlıcan yemeklerinden bu geleneksel yemeğin tarifini sizlerle..
Türkiye turizm haberlerinde de yer alan bilgilere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuru yapılan proje için 'ÇED Gerekli Değildir' kararı verildi. İnşaat çalışmalarının 30 Nisan..