"Girişimde Kadın Gücü Projesi" Yeniden Başlıyor

Yeni dönemde, 81 ilde yüz yüze ve çevrimiçi platformlar üzerinden verilecek eğitimlerle daha fazla kadın girişimciye ulaşılması hedefleniyor. Ayrıca, 100 girişimci kadına..

 
"Girişimde Kadın Gücü Projesi" Yeniden Başlıyor: Yeni Dönemde Daha Fazla Kadına Ulaşılacak
 
Türkiye İş Bankası ve TÜRKONFED iş birliğiyle yürütülen "Girişimde Kadın Gücü" projesi, 2024-2026 dönemi için yeniden start aldı. Proje, girişimci kadınların iş dünyasına adaptasyonunu hızlandırmak ve onları desteklemek amacıyla tasarlandı. Türk Aşçı Haberleri ve Güncel Mutfak Haberleri web sitesi olarak elde ettiğimiz bilgilere göre, projenin yeni döneminde 6 bin 500 girişimci ve girişimci adayı kadına ulaşılması planlanıyor; geçtiğimiz dönemde bu sayı 5 bin idi.
 
Projenin Açılışı ve Yeni Hedefler
İş Kuleleri'nde düzenlenen etkinlikte, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, sürdürülebilir kalkınmanın ve toplumsal katkının ancak toplumsal cinsiyet eşitliği ve fırsat eşitliği ile mümkün olabileceğini vurguladı. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Yılmaz ise, projenin kadın girişimcilerin zorlukları aşmalarında yol gösterici olacağını belirtti.
 
Yenilikçi Yaklaşımlar ve Eğitim Fırsatları
Yeni dönemde, 81 ilde yüz yüze ve çevrimiçi platformlar üzerinden verilecek eğitimlerle daha fazla kadın girişimciye ulaşılması hedefleniyor. Ayrıca, 100 girişimci kadına, alanlarında uzman kişiler tarafından 3 ay süreyle mentörlük desteği sağlanacak. Bu desteklerle, girişimci kadınların işlerini geliştirmelerine katkıda bulunulacak.
 
Etkinlikler ve Beklentiler
Açılış etkinliği sırasında düzenlenen "Geleceğe İlham Veren Kadınlar" panelinde, girişimcilik ekosistemine kadınların katkıları ve karşılaştıkları zorluklar tartışıldı. Panelde, The House Cafe’ler Kurucu Ortağı Canan Özdemir, Systemair Türkiye Genel Müdürü Ayça Eroğlu ve HiVa Atelier Kurucu Ortağı Dilara Ertan Çevik gibi başarılı iş insanları yer aldı.
 
Türk Aşçı Haberleri ve Güncel Mutfak Haberleri olarak, "Girişimde Kadın Gücü" projesinin yeni dönemdeki etkilerini ve kadın girişimcilerin başarı hikayelerini merakla takip ediyoruz. Projeden beklentiler büyük; kadın girişimcilerin iş dünyasındaki varlıklarını güçlendirmek ve onlara daha fazla fırsat sunmak amaçlanıyor. Bu girişimler, hem bireysel hem de toplumsal başarıya önemli katkılar sağlayacak.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler