Macunü’l-hüsnâ Tarifi

Macunü’l-hüsnâ Tarifi

Cinsel Kuvveti Arttırmak Her insan ömrü boyunca güçlü bir cinsel yaşam sürdürmek ister. Fakat bazı nedenlerden dolayı birçok erkek, hayatın beklenmedik zamanlarında, cinsel güçlerinin...

Macunü’l-hüsnâ Tarifi
Cinsel ilişkiye kuvvet vermek için kullanılır.
Macunü’l-hüsnâ Terkîbi
 
*     Şalgam tohumu 30 gr.
*     Havuç tohumu 30 gr.
*     Damla sakızı 3 gr.
*     Karanfil 3 gr
*     Aicır-ı karha 3 gr.
*     Û’d-i hindî 3gr.
*     Bal 250 gr.
 
Macunü’l-hüsnâ Yapılışı Tarifi
Eczâların hepsi güzelce dövülür ve elenir. Bal a karıştırılıp, macun haline getirilir. Günde 3 defa; birer yemek kaşığı, tok karna yenir.
 
Salep Macunu Tarifi
Cinsel ilişkiye oldukça kuvvet verir
Salep Macunu Terkîbi
 
*     Salep 20 dirhem.
*     Tarçın 5 dirhem.
*     Karanfil 5 dirhem.
*     Havlıcan 5 dirhem.
*     Amber 1 miskal.
*     Süzülmüş bal 110 dirhem.
 
Salep Macunu Yapılışı Tarifi
Eczâların hepsi dövülüp, elenir. Bal ile macun yapılır. Sabahları ve akşam yatacak vakitte, ceviz kadar kul anılır. Son derece kuvvet vericidir. (Kenzü’s-Sıhhatü’l- Ebdâniye’den alınmıştır.)
 
Cinsel Kuvveti Arttırmak
Her insan ömrü boyunca güçlü bir cinsel yaşam sürdürmek ister. Fakat bazı nedenlerden dolayı birçok erkek, hayatın beklenmedik zamanlarında, cinsel güçlerinin büyük bir kısmını kaybeder. Bu durum onları ve eşlerini üzer. Cinsel kuvvetin az olmasının bazı temel sebepleri vardır. Önce sorunun asıl nedenlerini bilmek ve mümkünse bazı engel eri ortadan kaldırmak, ardından da tedavi yol arını uygulamak gerekir. Cinsel kuvveti azaltan bel i başlı nedenler şunlardır:
 
Stres: 
İnsanın kendisinin neden olduğu bir hastalıktır. Diğer rahatsızlıkların birçoğu, dış sebeplerden oluşmasına rağmen stresin kaynağı, insanın zihninde ve olaylara bakış yeteneğindedir. Stres tedavi edilmezse doğal olarak psikolojik ve fiziksel birçok hastalığa sebep olur. Bunların başında da, cinsel yaşamdaki düzensizlik ve cinsel kuvvet eksikliği gelir. Zihni bağlanan bir insan cinsel yaşamdan bir zevk alamayacağı gibi, yeterli bir performans da gösteremez.
 
KEBAB TARİFLERİEğer cinsel kuvvet eksikliği stresten kaynaklanıyorsa, kişinin cinsel gücünün yerinde olduğunu fakat bunu kul anamadığını görürüz. Stresle mücadele edebilmek için birkaç yol tavsiye etmek gerekirse; doğal yiyecekler yemek, kafein ve fazla şekerden uzak durmak, egzersiz yapmak, günlük işleri iş ortamı dışına taşımamak, ara sıra yeşil alanlarda yürüyüş yapmak, tatile çıkmak, bir dosta ya da bir psikiyatriste içinizi dökmek, stresi bir ölçüde azaltmanıza yardımcı olur.
 
Özel ikle büyük şehirlerde yaşayanlar için, stresten bütünüyle kurtulmak, neredeyse imkânsızdır. Bu nedenle stresle mücadele etmek gerekir. Ancak bu sayede yaşamınız biraz daha renklenir ve hayattan zevk almaya başlayabilirsiniz.
 
Sigara:
Sağlığı bozan en önemli etkenlerden birisidir. Vücudu ve cinsel gücü kemirir. Sigarayı çok içmek insanı cinsel açıdan oldukça güçsüz yapar. Ciğerler temiz oksijen yerine, katran ve nikotin artıklarıyla dolduğu için insanı güçsüzleştirir, bedeni hantal aştırır. Yapılan araştırmalarda, iktidarsızlıktan ve cinsel güçsüzlükten şikayet eden birçok hastanın, sigarayı bıraktıktan sonraki birkaç ay içinde eski cinsel kuvvetlerine kavuştukları görülmüştür.
 
Alkol:
Aşırı ve sürekli alınan alkol ü içecekler, sinir sistemini tahrip ettiği gibi, vücudun diğer fonksiyonlarını ve cinsel kuvveti de baltalar. Özel ikle alkolik dediğimiz kişiler süratle iktidarsızlığa sürüklenir. Bazı durumlarda ise alkol, meninin akmamasına ve bunun sonucunda geç boşalmaya sebep olur. Kişi boşalabilmek için daha fazla kuvvet sarf edeceğinden, daha boşalmadan yorgun düşer.
 
Alkol alan anne ve babanın çocuğu da, bedenen ve zihnen zayıf doğar. Alkol kul anan erkek veya kadın aynı zamanda sigara da içiyorlarsa, bu iki etken zararlarını ikiye katlar. Eğer kişi, cinsel yönden kuvvetli olmayı ve hiçbir ilaca bağlı kalmadan cinsel sağlığını korumak istiyorsa; sigarayı ve alkolü tamamen bırakmak zorundadır.
 

 Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler