Fransız turizmcilere Ege mutfağı sunumu

Fransız turizmcilere Ege mutfağı sunumu

Anireche, "Böyle eşsiz lezzetleri tatmayı hiç beklemiyordum. Üniversitede gastronomi alanında bir eğitim verilmesi...

Fransız turizmcilere Ege mutfağı sunumu
Fransız Seyahat Firmaları Birliği üyeleri, İzmir Ekonomi Üniversitesinde Ege mutfağının önde gelen lezzetlerini pişirmeyi öğrendi
 
İzmir Ticaret Odasının (İZTO) davetlisi olarak kente gelen Fransız Seyahat Firmaları Birliği üyelerine İzmir Ekonomi Üniversitesinde (İEÜ) Ege'nin yöresel lezzetleri hakkında sunum yapıldı.
 
İEÜ'den yapılan açıklamaya göre, Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü'nü ziyaret eden 20 birlik üyesi, tarhana çorbasının yapılışını izledi, genç şeflerin yardımıyla Tire köftesi hazırladı.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen birlik üyesi Dalila Anireche, İzmir'e hayran kaldığını ve Türk mutfağı lezzetlerini ilk kez tattığını belirtti.
 
Anireche, "Böyle eşsiz lezzetleri tatmayı hiç beklemiyordum. Üniversitede gastronomi alanında bir eğitim verilmesi beni inanılmaz mutlu etti. Avrupa'da birçok üniversiteden daha büyük ve iyi bir eğitimin verildiği bir kurum olarak gördüm. 
 
Üniversiteli şeflerin bizlere Türk mutfağını anlatması da şaşırtıcı ve farklıydı. Farklı bir mutfağı tanımaktan çok mutlu oldum." ifadelerini kullandı.
 
Fransız turizmcilerden Patrick Cheruel da Türk mutfağı ve İzmir'in çok tanınmadığını, kenti Akdeniz'in gizli kalmış bir şehri olarak gördüğünü anlatarak, Paris'ten İzmir'e direkt uçuşların bir an önce başlamasını istediklerini kaydetti.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler