Mandalina Lokumu...

Mandalina Lokumu...

Evinizde Mandalina Lokumu yapmak için yöresel lezzet taşıyıcılarımızdan Yeliz Tezcan Bingöl'ün mutfak tecrübeleri 'nden faydalanmak istermisiniz? Türk mutfağında

Mandalina Lokumu Nasıl Yapılır?Mandalina Lokumu Nasıl Yapılır?
 Yöresel Lezzet Taşıyıcısı "Yeliz Tezcan Bingöl"
 
Geleneksel Türk mutfağında en iyi lokum çeşitlerinden Mandalina Lokumu nasıl yapılır? En muhteşem yöresel lezzetlerimizden Mandalina Lokumu yapabilmek için hangi malzemeler kullanılır? 
 
Evinizde Mandalina Lokumu yapmak için yöresel lezzet taşıyıcılarımızdan  Yeliz Tezcan Bingöl'ün mutfak tecrübelerinden faydalanmak istermisiniz?
 
İşte Sizlere En İyi Osmanlı Ve Türk Tatlılarından Biri Olan Mandalina Lokumu Tarifi...
 
Muğla Mutfak Kültüründe Mandalina Lokumu İçin Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
 
*     3 Su Bardağı Taze Sıkılmış Mandalina Suyu
*     3.5 Yemek Kaşığı Tepeli Buğday Nişastası 
*     2 Çay Bardağı Şeker
*     Arzuya Göre Bir Tatlı Kaşığı Tereyağ
*     Hindistan Cevizi
 
En İyi Muğla Lezzetlerinden Mandalina Lokumu Yapılış Tarifi: 
 
Mandalina Lokumu Nasıl Yapılır?
Tencereye şeker ve nişastayı koyup güzelce karıştırıyoruz. Mandalina suyunu azar azar ekleyerek karıştırıyoruz. Orta ateşte sürekli karıştırarak pişiriyoruz. 
 
Kaynamaya başlayınca tereyağı ilave edip pişirmeye devam ediyoruz. Pişince sudan geçirdiğimiz bardaklara koyup, oda ısısını gelince 3 - 4 saat buzdolabında bekletiyoruz. 
 
Tepsiye hindistan cevizi serpip bardakları üzerine ters çevirip lokumları çıkartıyoruz. Dilimleyip her yerini hindistan cevizini bulayıp servis tabağına alıyoruz. 
 
Buzdolabında üzeri kapalı olarak saklayalım. 
 
Deneyeceklere AFİYET OLSUN.
 
Türk aşçı haberleri olarak:
Geleneksel Türk mutfağında Yöresel Lezzet Taşıyıcılarından Yeliz Tezcan Bingöl 'e mevcut bilgileri dahilinde mutfağımıza katkılarından dolayı teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz...


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler