• Mutfak Kültürümüzün Zenginliğini İzleyin

    Mutfak Kültürümüzün Zenginliğini İzleyin "20 Mayıs"

  • Mutfak Kültürümüzün Zenginliğini İzleyin

    Mutfak Kültürümüzün Zenginliğini İzleyin "20 Mayıs"


Mutfak Kültürümüzün Zenginliğini İzleyin "20 Mayıs"

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Aşçılık programı öğretim görevlisi Selma Atabey der ki; Göç edenler yanlarında hiçbir şey götüremese bile kültür..

20 Mayıs'ta Mutfak Kültürümüzün Zenginliğini İzleyin..
 
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Aşçılık programı öğretim görevlisi Selma Atabey hocamız der ki;
 
"Göç edenler yanlarında hiçbir şey götüremese bile kültürlerini götürür."
 
Kültürlerin içerisindeyse mutfak kültürü vazgeçilmezdir. 
 
Alışılan, büyürken yenilen tatlara göre damak zevkleri gelişir ve bundan insanlar nereye gitse de bu tatları arar veya gittiği yere de taşır. 
 
İşte mutfak tarihimizde mutfak kültürümüze gerçekten güzel renkler katarak zenginleştiren göçleri konunun uzmanıyla konuşacak. 
 
Konuyla alakalı sayısız yazıları, birçok kitabı olan mutfak araştırmacısı, gazeteci ve yazar Nedim Atilla, Selma Atabey hocamızın konuğu olacak.
 
Türk aşçı haberleri olarak Tavsiyemiz:
 
20 Mayıs Perşembe akşamı saat 18.00 de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Aşçılık programı öğretim görevlisi, aynı zamanda araştırmacı ve Turşu Kitabının 'da yazarı olan Selma Atabey hocamızın Programını belirtilen adresten izleyebilirsiniz...
 
20 Mayıs'ta Mutfak Kültürümüzün Zenginliğini İzleyin..
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler