"Biz İzmiriz-3" Projesinde "Aşçı Çırağı Kursu" Verildi...

Türk mutfağında ve aşçılık mesleği hakkında gastronomi ve mutfak sanatları alanında Okulunu bitirmiş, eğitimini yarıda kesmiş veya açık öğretimde devam eden kursiyerlerin..

"Biz İzmiriz-3" Projesinde "Aşçı Çırağı Kursu" Verildi...
 
İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen "Biz İzmiriz-3" projesi kapsamında çocuk ve gençlere yönelik "aşçı çırağı kursu" verildi.
 
Emniyet Genel Müdürlüğünün Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamındaki organizasyonla, aşçılık eğitimlerinde İzmir Konak İlçe Halk Eğitim, İŞKUR ve İzmir Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile 14-21 yaş arası ekonomik ve sosyal açıdan dezavantajlı çocuk ve gençlere yönelik meslek edindirme eğitimi çalışması başlatıldı.
 
Türk mutfağında ve aşçılık mesleği hakkında gastronomi ve mutfak sanatları alanında Okulunu bitirmiş, eğitimini yarıda kesmiş veya açık öğretimde devam eden kursiyerlerin tüm eğitim masrafları karşılandı. Ayrıca kurs boyunca katılımcılara 3 kez, kurs dışında yemek programı düzenlendi.
 
Kurs sonunda başarılı olan 13 kursiyere, İzmir Konak İlçe Halk Eğitim Müdürlüğünce sertifika verildi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler