Hatay Gastronomi Buluşmaları

Hatay Gastronomi Buluşmaları

“Hatay’ın Gastronomik Hazineleri”, “Hatay Mutfağında Deniz Ürünlerinin Gastronomik Değeri”, “UNESCO Kenti Olmak” ve “Şarabın Anadolu Yolculuğu ve Peynir Rotası” ikinci günü ise “Gastrono..

Hatay Gastronomi Buluşmaları...
 
Gastronomi dünyasının Türkiye ve dünyadaki önde gelen isimleri, Hatay Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Hatay Gastronomi Buluşmalarında bir araya geliyor.
 
27-28 Kasım tarihlerinde, çevrimiçi olarak düzenlenecek önemli organizasyonda, panel ve mutfak şovları yer alacak.
 
Hatay Gastronomi BuluşmalarıToplam 9 panel ve 2 mutfak şovunun gerçekleşeceği etkinliğe panelist olarak Türkiye’nin önemli mutfak şefleri, en çok takip edilen gastronomi araştırmalarında gastronomi uzmanları, yazar ve araştırmacıları, Hatay’ın köklü restoranlarının sahipleri,
 
gastronomi alanında faaliyet gösteren yerel ve ulusal derneklerin yöneticileri, gastronomi ekonomisine yön veren girişimciler, gastronomi turizmi profesyonelleri ve akademisyenler katılacak.
 
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yapacağı gastronomi buluşmalarının açılışı Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Hatay Büyükşehir Belediye  Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş tarafından gerçekleştirilecek.
 
Hatay Gastronomi BuluşmalarıEtkinliğin ilk günündeki “UNESCO Kenti Olmak” konulu panele Afyonkarahisar ve Gaziantep UNESCO temsilcilerinin yanı sıra İsveç- Östersund, Brezilya-Paraty, İtalya-Alba ve Avusturalya-Bendigo temsilcileri de canlı yayına katılacak. Etkinlikteki tüm oturumlar anında çeviri ile tüm dünya ile paylaşılacak.
 
Etkinliğin ilk günü “Hatay’ın Gastronomik Hazineleri”, “Hatay Mutfağında Deniz Ürünlerinin Gastronomik Değeri”, “UNESCO Kenti Olmak” ve “Şarabın Anadolu Yolculuğu ve Peynir Rotası” ikinci günü ise “Gastronomi ve Mutfak sanatlarında Kariyer Adımları”,
 
Yerel Değerlerin Turizm Ürününe Dönüştürülmesi ve Coğrafi İşarete Uluslararası Bakış”, “Gastronomi, Kültürel Miras ve Slow Food”, “Gastronomi Turizminin Potansiyeli” ve “Kırsal Kalkınmada Kadın Gücü” başlıklı konular ele alınacak.
 
Hatay Gastronomi Buluşmalarının 2. günü etkinliklerinde Şef Ebru Baybara Demir – Şef Süleyman Demirel ile Türk mutfağı şeflerinden şef Yunus Emre Akkor – Şef Dilek Tecirli’nin mutfak şovları da video olarak yayınlanacak.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler