Şef Jamie Oliver İflas Etti?

Şef Jamie Oliver İflas Etti?

İstanbul Zorlu Center’a açtığı Jamie’s Italian restoranıyla Türkiye’de de yakından tanınan dünyaca ünlü İngiliz şef Jamie Oliver, 2018 yılından beri maddi olarak zor günler geçiriyor. iflas eden ünlü şefin en küçük..

Şef Jamie Oliver İflas Etti?
 
Türkiye’deki şubesi de kapanan ünlü şef Jamie Oliver borç batağından çıkmaya çalışıyor
 
İstanbul Zorlu Center’a açtığı Jamie’s Italian Alakart restoranıyla Türkiye’de de yakından tanınan dünyaca ünlü İngiliz şef Jamie Oliver, 2018 yılından beri maddi olarak zor günler geçiriyor. 
 
Restoranları iflas eden ünlü şefin en küçük kazancının bile borçlulara aktarıldığı ortaya çıktı.
 
Gastronomi dünyasında özel sosları ile bilinen ünlü İngiliz şef Jamie Oliver, 2018 yılında restoran imparatorluğunun çökmesinin ardından zor günler geçirmeye devam ediyor.
 
İngiliz Daily Mail gazetesi, süper zengin Restoran Tanıtımlarında TV ünlüsü şefin, 2018’den beri zor günler geçirdiğini belirtirken, 2018 yılında 83 milyon sterlin borcu olduğunu aktardı.
 
Jamie Oliver’ın elinde kalan son restoranlardan bu yıl 1,75 milyon sterlin gibi bir gelir elde ettiği ancak bunun büyük kısmının borçlarına aktarıldığı bildirildi.
 
46 yaşındaki ünlü şef, Mayıs 2019’da Jamie’nin İtalyan restoranlarından 22’sini kapatırken, binden fazla kişi de işsiz kaldı.
 
Jamie Oliver’ın yemek imparatorluğu iflas ettiğinde yaklaşık 83 milyon sterlin borcu vardı.
 
İngiliz Daily Mail gazetesi, Oliver’ın son kazancının da borçluları tarafından bölüneceğini açıkladı.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler