Meksika Mutfağından

Meksika Mutfağından "Taco"

Mısır unu veya tam buğday unu karışımı ile hazırladığınız mayasız lavaş hamurunu tavada arkalı önlü pişirip fırın tepsisine ikiye katlayıp asın. Fanlı fırında da bir süre kurutursanız tortilla ekmeğinden taco kabukları..

Meksika Mutfağından "Taco"
 
Bugünün Lezzeti Meksika Mutfağı Ürünü Olan Taco...
 
Birçok şekilde yapılabilen tacoda genellikle tortilla, et, tavuk, peynir ve sebze çeşitleri kullanılır. Yanında yine keyfinize göre hazırlayabileceğiniz soslar ve garnitürler ile servis edilir. 
 
Mısır unu veya tam buğday unu karışımı ile hazırladığınız mayasız lavaş hamurunu tavada arkalı önlü pişirip fırın tepsisine ikiye katlayıp asın. 
 
Fanlı fırında da bir süre kurutursanız tortilla ekmeğinden taco kabuklarınız hazır demektir. 
 
İçine bol acılı sos ile lezzetlendirin, istediğiniz lezzetlerle doldurup tüketin. Acusso, guacamole, turşu çeşitleri, Meksika fasulyesi, domates, yeşillikler, mısır vs. en çok yakışanlardan... 
 
Çocukların çok sevdiği bu lezzeti çeşit çeşit hazırlayıp davetlerde de rahatlıkla ikram edebilirsiniz. 
 
Not:
Sayın Tolunay Sandıkcıoğlu hocamızın sosyal ağından alıntıdır.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler