Şef Mazlum Sevinç; Köfte Deyip'te Geçmeyin...

Şef Mazlum Sevinç; Köfte Deyip'te Geçmeyin...

Doğru et seçimi yapın Et, köftenizin lezzetli ve kıvamında olması için dikkat etmeniz gereken en önemli başlangıç adımıdır. İyi bir et tercihi ortaya lezzetli köfteler çıkarma..

 
Şef Mazlum Sevinç; Köfte Deyip'te Geçmeyin (Izgara Köfte)
 
Merhabalar bu yazımda sizlere köftenin damaktaki lezzeti nasıl yakalayabilirsiniz diye hem tarif hemde yazı olarak sizlere sunuyorum umarım beğenirsiniz.. İyi okumalar..! 
 
Doğru et seçimi yapın Et, köftenizin lezzetli ve kıvamında olması için dikkat etmeniz gereken en önemli başlangıç adımıdır. İyi bir et tercihi ortaya lezzetli köfteler çıkarmanız için size oldukça yardımcı olacaktır. 
 
Öncelikle orta yağlı taze etten çekilmiş kıyma, ev yapımı köfte tarifleri için idealdir. Damak tadınıza ve lezzet tercihinize bağlı olarak, et satın alacağınız yere yağ oranını ayarlatabilirsiniz.
 
Unutmayın en iyi köfte çeşitleri eti için hazırlatacağınız kıymayı, birden fazla et çeşidi ile birleştirerek harmanlayabilirsiniz!
 
Soğanlarınızı rende yardımı ile hazırlayın Köfte harcının içerisinde kullanacağınız
 
soğanı, küp küp doğramak yerine rendelemenizi öneririz. Bu pişirme sırasında çiğ kalan soğan parçalarının ağzınıza gelmesini engelleyecektir. Aynı zamanda hazırlama sürenizi de kısaltacaktır. Rende yerine mutfak robotu ile de aynı işlemi yapabilirsiniz.
 
Ekmek kırıntıları kullanın Ekmek kırıntıları, en meşhur köfte çeşitleri tarifi için
 
kullanılması tavsiye edilen bağlayıcı malzemelerden bir tanesidir. Birçok köfte tarifi, ekmek kırıntıları içermektedir. Burada önemli olan nokta köfte harcında olması gerekenden daha fazla ekmek kırıntısı kullanılmamasıdır. Ekmek kırıntılarının fazla kullanılması sonucunda yoğun bir köfte harcı oluşturabilirsiniz ve bu sert, kuru aynı zamanda yumuşak olmayan köfteler çıkarmanıza neden olur.
 
Şef Mazlum Sevinç; Köfte Deyip'te Geçmeyin (Izgara Köfte)
Köfterin dağılmaması ve şekillerinin görsel açıdan tatmin edici olması için, ekmek yerine başka bağlayıcı alternatif seçenekleri arayanlara yumurta bir diğer tavsiye edeceğimiz malzeme olacaktır.
 
Baharatları unutmayın
 
Baharatlar yemeklerin vazgeçilmez ve en önemli lezzet tamamlayıcılarındandır. Dünya üzerinde birbirinden farklı tat dokusuna sahip çok fazla baharat çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilen; karabiber, pul biber ve kekik köfteye yakışan baharatlardan sadece birkaçıdır.
 
Baharat kullanırken miktarını daha önceden ayarlamanızı öneririz. Böylelikle yoğun baharat kullanımı ile birlikte gelen ağır tadı engellemiş olacaksınız.
 
Malzemeleri soğuk tutun
 
Köftelerinizin pişirme sırasında parçalanmasını ve dağılmasını önlemek istiyorsanız, köftelere şekil verdikten sonra mümkün olduğunca soğuk tutmaya çalışın.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler