Üreten Kadın & Üreten Türkiye

Üreten Kadın & Üreten Türkiye

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Serdivan Belediye Başkan Vekili Selvet Karaoğlu, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, SATSO 31.Meslek Komite

 
Sakarya Girişimci Kadınlar Derneği (SAKİKAD) tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen “Üreten kadın, üreten Türkiye” sloganıyla Girişimci kadınların evlerinde ürettikleri ürünlerin satışı gerçekleştirileceği fuar düzenlenen törenle Serdivan ilçesinde hizmete açıldı.
 
Sakarya Girişimci Kadınlar Derneğinin, Sakaryalı kadınların “Üreten kadın, üreten Türkiye” sloganıyla Serdivan AVM ve Cadde 54 arasındaki alanda düzenlediği fuarın açılış törenine;
 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Serdivan  Belediye Başkan Vekili Selvet Karaoğlu, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, SATSO 31.Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi Behlül Bayrak, SATSO 7. Meslek Komitesi Başkanı Adem Bilgen, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya RATED Başkanı Remzi Adıyaman ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile SAKİKAD Başkanı Nagihan Aygün Girişimci kadınlarımız tarafından üretilen el emeği ürünlerin sergilendiği stantları gezerek üretilen ürünleri tek tek inceledikten sonra ürünler hakkında girişimcilerden bilgi aldılar.
 
Mahalle Bostanları İzmir'i sarıyor
 
Fuarın açılış konuşmasını gerçekleştiren SAKİKAD Başkanı Nagihan Aygün fuarı düzenleme amaçlarının çalışan ve üreten kadınların varlığının sesi olmak imkân bulamamış evde muafiyet ile çalışan niteliklerini tam anlamıyla sergilenmemiş ticaret yapmak istemiş engelleri aşamamış kadınlarımızın hem birbirleriyle tanıştırıp kitlelerine güç birliği katmak hem de tüketiciyle buluşma fırsatlarını sağlamak olduğunu söyledi.
 
Girişimciliğin önemine vurgu yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "Ne kadar eser yapıyorsan değerin onunla mukayese edilir.Onun için göz nuru hünerli elleri yürekten tebrik edıyorum.
 
Her biri kendi çapında tasarımlarıyla düşünceleriyle emekleriyle göz nuru ile el hünerleri ile mükemmel eserleriyle mükemmel eserleri oluşturmuşlar ve bugün fuarda burada takdim ediyorlar. Her birini yürekten tebrik ediyorum. Daha çok çalışalım gayret gösterelim. Daha çok üretelim" mesajı verdi.
 
260 Girişimcinin el emeği ürünlerinin sergileneceği fuarın kapıları 6 gün boyunca ziyaretçilere açık kalacağı öğrenildi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler