Modern Türk Mutfağı Paneli

Modern Türk Mutfağı Paneli

Kayseri Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği Başkanı Doç. Dr. Reha Kılıçhan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa'yı ziyaret etti. Aynı zamanda Erü...

Kayseri Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği Başkanı Doç. Dr. Reha Kılıçhan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa'yı ziyaret etti.
 
Kayseri Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği Başkanı Doç. Dr. Reha Kılıçhan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa'yı ziyaret etti. Aynı zamanda ERÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Başkanı olan Doç. Dr. Reha Kılıçhan, dernek faaliyetleri hakkında Rektör Karamustafa'ya bilgiler verdi.
 
Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Kayseri Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği Başkanı Kılıçhan, önümüzdeki ayın ortalarında Kayseri Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Kayseri Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği işbirliği ile Erciyes Üniversitesi ve Kapadokya Üniversitesi'nde 'Türkiye'de Gastronominin Geleceği: 
 
Gastronomide Modern Türk Mutfağı konulu panel, ardından ise Kayseri Üniversitesi Develi Hüseyin Şahin MYO'da mutfak açılışı ve uygulama; yine Türkiye Aşçılar Federasyonu, Kayseri Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği, Kayseri Melikgazi Belediyesi, Kayseri Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi işbirliği ile yılsonuna doğru ise 2. Gastronomi ve Mantı Festivali düzenlenmeyi planladıklarını söyledi.
 
Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği Başkan ve üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve dünyada eşsiz lezzete sahip Türk mutfağı ve gastronomi kültürünün tüm dünyaya tanıtılmasına Kayseri Üniversitesi olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini kaydetti..


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler