Dünya Helal Zirvesi’nde Adana Yemekleri'de Tanıtılacak

Dünya Helal Zirvesi’nde Adana Yemekleri'de Tanıtılacak

Dünya Aşçılar Şampiyonası ve Dünya Helal Zirvesi, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (Taşpakon) ve Discover Events iş birliğiyle 24-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Ala..

 
Dünya Helal Zirvesi’nde Adana Yemekleri'de Tanıtılacak...
 
AKDENİZ Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu, 24-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek Dünya Aşçılar Şampiyonası ve Dünya Helal Zirvesi’nde Adana’yı 20 kişilik aşçı kafilesiyle temsil edecek.
 
Dünya Aşçılar Şampiyonası ve Dünya Helal Zirvesi, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) ve Discover Events iş birliğiyle 24-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek.
 
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda yarışmaya katılacaklarını belirten Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Derviş Göçmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti. 
 
Türk aşçı haberleri olarak edindiğimiz bilgiye göre Göçmen, 20 kişilik aşçı kafilesiyle gidecekleri yarışmada Adana’ya yeni başarılarla döneceklerini vurguladı.
 
Dünyanın birçok ülkesinden aşçıların yarışacağı Dünya Aşçılar Şampiyonası ve Dünya Helal Zirvesi’nde Adana yemeklerini en iyi şekilde tanıtacaklarına dikkat çeken Başkan Derviş Göçmen, Türkiye’de bir ilk olan şampiyonada ünlü şeflerin özellikle Türk mutfağını ve gastronomi haritamızı ön plana çıkaracağını söyledi. 
 
Göçmen, Türkiye’nin başarılı uluslararası otel ve restoran şeflerinin dünyanın birçok ülkesinden gelecek jürileri ile 30 farklı kategoride yarışmalar yapacağını aktardı. 
 
Ayrıca, oluşturulacak Turizm Lezzet Sokağı’na 81 ilden katılımın sağlanacağını ve turistik bölgelerin tanıtımının yanı sıra coğrafi işaretli ve tescilli yemekler ve sağlıklı ürünlerin tanıtımının yapılacağını aktaran Göçmen, şampiyonada Adana’yı her yönüyle, en iyi ve etkin şekilde tanıtacaklarını sözlerine ekledi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler