“Önlük Giyme” Töreni

“Önlük Giyme” Töreni

Türk aşçı haberleri olarak gastronomi haberlerinde kaynağından edinmiş olduğumuz bilgilere göre, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekoku..

 
AİÇÜ Gastronomi bölümü öğrencileri İçin “Önlük Giyme” töreni düzenlendi...
 
Türk aşçı haberleri olarak gastronomi haberlerinde kaynağından edinmiş olduğumuz bilgilere göre, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğrencileri için ilk kez “Önlük Giyme” töreni düzenlendi.
 
Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Selçuklu Konferans Salonu’nda düzenlenen törene AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Faruk Kaya ve Prof. Dr. Mucip Genişel, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Alperen Kayserili, IC Vakfı Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Meral Dinçer ile akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.
 
Programda konuşan Prof. Dr. Karabulut, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğrencilerinden beklentilerin büyük olduğunu söyledi. Rektör Karabulut, öğrencileri tebrik ederek, akademik ve meslek hayatlarında başarılar diledi.
 
“Önlük Giyme” Töreni
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kaya programda yaptığı konuşmada vakıf destekli bir devlet üniversitesi olduklarını belirterek, IC Holding, IC Vakfı ve AİÇÜ iş birliği ile aşçılık mesleğinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümüne modern standartlarda uygulama mutfağı kurulacağını ifade etti.
 
Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kayserili ise “Önlük Giyme” törenini geleneksel hale getirerek her yıl düzenleyeceklerini belirtti. Gastronomi bölümünün ve mesleğinin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Kayserili, öğrencilere verdikleri desteklerden dolayı AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’a, üniversite yönetimine ve IC Vakfına teşekkür etti.
 
Törende, Prof. Dr. Karabulut aşçılık eğitimlerinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları 1’inci ve 3’üncü sınıf bölüm birincisi öğrencilerine önlük giydirdi.
 
“Önlük Giyme” Töreni
Müzik dinletisinin ardından program, bölüm öğrencilerine önlük giydirilmesinin ardından sona erdi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler