Pakistanlı Aşçılara Geleneksel Türk Mutfağı Eğitimi Verildi

Pakistanlı Aşçılara Geleneksel Türk Mutfağı Eğitimi Verildi

Sertifika programında konuşan Sind Kültür Bakanı Şah, geçen yıl Türkiye ziyareti sırasında çok sayıda aşçılık eğitimlerinde Türk yemeğini tatma imkanı buldu 'ğunu belirterek, Tika'nın..

 
Pakistanlı Aşçılara Geleneksel Türk Mutfağı Eğitimi Verildi....
 
TİKA ile Pakistan Turizm ve Otelcilik Yönetimi Enstitüsü (PITHM) işbirliğinde gerçekleştirilen 2 haftalık aşçılık mesleğinde Türk Mutfağı Eğitim Programı'nın son gününde Karaçi'de sertifika töreni düzenlendi.
 
Törene, Sind Kültür ve Eğitim Bakanı Seyid Serdar Ali Şah ile Türkiye'nin Karaçi Başkonsolosu Cemal Sangu katıldı.
 
Sertifika programında konuşan Sind Kültür Bakanı Şah, geçen yıl Türkiye ziyareti sırasında çok sayıda aşçılık eğitimlerinde Türk yemeğini tatma imkanı bulduğunu belirterek, TİKA'nın önemli aşçıların yetiştiği PITHM'deki eğitim programıyla bu lezzetleri Pakistan'a taşımasından büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.
 
Türkiye'nin Karaçi Başkonsolosu Sangu ise TİKA'nın dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinde faaliyetlerinin olduğunu dile getirerek, TİKA'nın iki ofisiyle faaliyette bulunmasının Pakistan'a verdiği değeri gösterdiğini vurguladı.
 
TİKA Karaçi Koordinatörü Halil İbrahim Başaran, yiyeceklerin kültürel taşıyıcılık özelliği olduğuna işaret ederek, TİKA'nın bu tarz programlarla iki kardeş ülke arasındaki kültürel etkileşimi artırmayı hedeflediğini aktardı.
 
Başaran, Pakistan mutfağının Türkiye'de tanıtılmasını da önemsediklerini, PITHM ile işbirliklerinin devam edeceğini kaydetti.
 
Konuşmaların ardından geleceğin menü trendlerinde eğitime katılan 50 Pakistanlı aşçıya sertifikaları takdim edildi.
 
Türk mutfağının tanıtıldığı eğitim programında Pakistanlı aşçılar, 10 farklı menü ve 40 çeşit yemeğin hazırlanışını Türk aşçılardan öğrendi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler