Ayva Boranisi Tarifi

Ayva Boranisi Tarifi

Osmanlı Saray Mutfağında Ayva Boranisi Nasıl Yapılır? Evde Ayva Boranisi Yapabilmek İçin Hangi Malzemeler Gereklidir? Daha Önce Ayva Boranisi..

Ayva Boranisi TarifiOsmanlı Saray Mutfağında Ayva Boranisi Nasıl Yapılır? Evde Ayva Boranisi Yapabilmek İçin Hangi Malzemeler Gereklidir? Daha Önce Ayva Boranisi Yapmayı Denediniz mi? Ayva Boranisi hakkında Şeflerin Özel Yemek Tariflerinden Faydalanmak İstermisiniz?
 
İste Sizlere "Dr. Öğr. Üyesi şef Yılmaz Seçim" den Özel Geleneksel Türk Mutfağında Boranisi Tarifi…
 
Modern Türk Mutfağı ve Osmanlı Yemek Kültürüne  vermiş olduğu destek ve ilgili araştırmaları için "Şeflerimizden Yılmaz Seçime" teşekkür eder, profesyonel kariyerinde ve hayatında başarılar dileriz..
 
Ayva Boranisi Tarifi
Ayva Boranisi  Kullanılacak Malzemeler
*     3-4 adet iri ayva
*     1 kaşık tereyağı
*     Yağsız koyun eti
*     1 fincan pekmez
*     1 bardak haşlanmış nohut
*     Tuz
 
Ayva Boranisi İşlem Basamakları
*     Tencereye yağı koyun ,etleri çevire çevire pişirin.
*     Ayvaları yıkayın, soyarak dilimleyin.
*     Önce haşlanmış nohut, ardından ayvalar, pekmez ve tuz ilave ederek suyunu ayarlayın.
*     Et pişmeden ayva konulursa etin pişme zamanı uzar.
*     Kısık ateşte pişirin.
 
Türk Aşçı Haberleri Not; 
Türk aşçı haberleri olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu nefis ve lezzetli Osmanlı Saray Mutfağından yemek tariflerini denediğinizde yorumlar bölümünde sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacı ile düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler