En Lezzetli İftar Yemekleri 'nden

En Lezzetli İftar Yemekleri 'nden "Kuzu Emense"

Evde "Kuzu Emense" Yapabil -mek İçin Hangi Malzemeler Gereklidir? Daha Önce İftar menülerinden "Kuzu Emense" Yapmayı Denediniz...

En Lezzetli İftar Yemeklerinden "Kuzu Emense"
Evde İftar Menülerinden "Kuzu Emense" Nasıl Yapılır? En lezzetli iftar yemeklerinden Evde "Kuzu Emense" Yapabilmek İçin Hangi Malzemeler Gereklidir? Daha Önce İftar menülerinden "Kuzu Emense" Yapmayı Denediniz mi? En Kolay Evde "Kuzu Emense" hakkında Şeflerin Özel Yemek Tariflerinden Faydalanmak İstermisiniz? İste Sizlere "Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz SEÇİM" den Özel Evde İftar Menülerinden "Kuzu Emense" Tarifi…
 
Osmanlı Saray Mutfağı, Osmanlı Yemek Kültürü ve Geleneksel Türk Mutfağına ve Kültürüne  vermiş olduğu destek ve ilgili araştırmaları için "Şeflerimizden Dr. Öğr. Üyesi şef Yılmaz SEÇİM" e teşekkür eder, profesyonel kariyerinde ve hayatında başarılar dileriz..
 
Türk Mutfağında "şeflerin özel Yemek Tariflerinden" Anadolu Mutfağında bu nefis ve lezzetli İftar yemeklerinden  "Kuzu Emense" Nasıl Yapılır? 
 
Türk Aşçı Haberleri olarak Geleneksel Türk Mutfağından "Kuzu Emense" sizler için derledik.... Şeflerin özel kaleminden Türk Mutfağının en meşhur yemeklerinden Kuzu Emense ve tabi orijinal yapımı!!!
 
Geleneksel Türk Mutfağında en çok tercih edilen yemeklerinden etli iftar yemeklerinden "Kuzu Emense"
 
Klasik İftar yemeklerinden Evde Kuzu Emense Nasıl Yapılır?
 
Geleneksel Türk Mutfağından Etli  Yemeklerden Kuzu Emense
Kuzu Emense Kullanılacak Malzemeler
 
*     750 Gr Kuzu Eti 
*     500 Gr Mantar
*     150 Gr Kornişon Turşu 
*     2 Kaşık Yağ
*     1 Kaşık Silme Un 
*     1 Kaşık Salça
*     3-4 Adet Defne 
*     1 Fiske Karabiber
*     200 Gr Süt Kaymağı
 
Kuzu Emense İşlem Basamakları
-Etleri kuşbaşından büyük kesin ve etleri kızartın. Etlerin yağı süzüldükten sonra tencereye ilave edip az daha pişirin.
-Tencereye un ve salçayı ilave edin. Su ve baharatları ilave edip kaynamaya bırakın.
-Pişmesine yakın ince kıyılmış kuşbaşı mantarlar ve turşu ilave edip kaynatın.
-Ocaktan alıp üzerine süt kaymağını ilave edip servis edin.
 
Türk Aşçı Haberleri Not; 
Türk aşçı haberleri olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Anadolu Mutfağında bu nefis ve lezzetli İftar Ve Sahur Menülerinden "Yemek" tariflerimizi, "En Pratik Ve En Ekonomik İftar Ve Sahur Menüleri" ve "İftara ve sahura Ne Yapsam? Diyenlere Ramazan Menüsü" Tariflerini denediğinizde yorumlar bölümünde sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacı ile düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler