Profesyonel Mutfak Eğitimi İle Hayalindeki Mesleğe Kavuş

Profesyonel Mutfak Eğitimi İle Hayalindeki Mesleğe Kavuş

Bugün aşçılığa mercek tuttuk. Çünkü son yılların gözde meslekleri arasında yer alıyor. Turizmin gelişmesi, gastronomi 'ye olan ilginin de artması..

Profesyonel Mutfak Eğitimini Seç Hayalindeki Mesleğe Kavuş...
Şef Mehmet KUDAT
 
Meb müfredatına uygun usta çırak yetişmeli Profesyonel Mutfak Eğitimini Seç, Hayalindeki Mesleğe Kavuş...
 
Bugün aşçılığa mercek tuttuk. Çünkü son yılların gözde meslekleri arasında yer alıyor. 
 
Öyle ki mühendislik, gazetecilik, işletme gibi bölümleri bitirip aşçılık mesleğine yönelenlerin sayısı hızla artıyor.
 
Bunda televizyon ve sosyal medyada takip edilen genç şeflerin etkisi büyük. 
 
Turizmin gelişmesi, gastronomiye olan ilginin de artması da önemli etken. Dolayısıyla bu alanda yetişmiş insan gücüne de ihtiyaç duyuluyor.
 
Ancak her ne kadar dışarıdan havalı bir meslek gibi görünse de bu mesleğin zorlukları da var. 
 
Gastronomi ve Mutfak sanatlarında Aşçılık eğitimlerini seçenlerin takım çalışmasına yatkın, sabırlı ve fiziksel kondisyonunun güçlü olması gerekiyor. 
 
Uzun çalışma saatleri, ağır kaldırmak, gürültü, sıcak ve kokulara alışmak, müşteri ilişkilerinde sabır göstermek gerekiyor. 
 
Peki, nasıl bir eğitim almalı, bir şefte olması gereken özellikler neler, bu soruları gastronomi eğitimi veren kurumlara sorduk:
 
Şeflere sorduk muhakkak türk mutfağının genel olarak ürünleri bilmeli eğitim almalı diploma genel iş prensipleri iş ahlakı meslek ahlakı kuralına uymalı...


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler