Şef Şafak Erten Kimdir?

Şef Şafak Erten Kimdir?

Başarılı Türk mutfağı şeflerinden Şafak Erten kimdir? Şafak şef aşçılık mesleğine nasıl başladı? Şef Şafak Erten nerede çalışıyor? Ünlü Türk mutfağı şefi aşçılık eğitimlerini nerede aldı? Aşçılık sanatını nasıl seçti?

Şef Şafak Erten Kimdir?Şef Şafak Erten Kimdir?
 
Başarılı Türk mutfağı şeflerinden Şafak Erten kimdir? Şafak şef aşçılık mesleğine nasıl başladı? Şef Şafak Erten nerede çalışıyor?
 
Ünlü Türk mutfağı şeflerinden Şafak Erten aşçılık eğitimlerini nerede aldı? Şafak şef aile mesleği olan aşçılık sanatını nasıl seçti? Şef Şafak Erten en önemli yemek reçetelerini oluştururken nelere dikkat ediyor?
 
Türk mutfağının genç otel mutfağı şeflerinden Şafak Erten nerelidir? Hangi aşçılık okulunda okudu? Şef Şafak Erten yurt dışı deneyimleri nelerdir? Hangi aşçılık okulu ve mutfak sanataları üniversitesinden mezun oldu?
 
Türkiyede Aşçılık mesleği hakkında Bilinen Türk mutfağı şeflerinden Şafak Erten....
 
İstanbul’un ikonik semti Akaretler’de konumlanan, şık ve gösterişli konsepti ile davetkar bir görünüm sunan W Istanbul’un mutfağı ve menüsü, sektördeki 15 yıllık deneyimi ile Executive Chef Şafak Erten’in gizli reçeteleriyle yeniden yorumlanıyor.
 
Ünlü Mimar Mahmut Anlar imzalı özel, lüks ve cesur oda tasarımları, şık konsepti, oda içlerinde ve otelin tümünde yer alan konforlu açık hava alanları ile sektörde özgün bir tavrı olan W Istanbul’un mutfağı, başarılı Türk mutfağı şeflerinden  Şafak Erten ile artık çok daha güçlü. İkonik otelin menüsünü kendi yorumları ve lezzetli dokunuşları ile güncelleyen Erten, gizli reçetelerini şık sunumlar ile şölene dönüştürecek.
 
W Istanbul’un Yeni Mutfak Şefi "Şafak Erten" Kimdir?
 
İstanbul’un kendine özgü ruhu ile önde gelen otellerinden olan W Istanbul’un yeni şefi Şafak Erten; aslen Bolu Mengen doğumludur. Topraklarında yüzlerce yıldır var olan bir geleneğin parçası olarak üç kuşaktır aile mesleği olan aşçılığı sürdüren Erten; Türkiye’nin aşçılık alanında en iyi okullarından biri olan Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi ve ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Meslek Yüksek Okulu Aşçılık bölümünden mezun.
 
Türkiye’de JW Marriott bünyesinde görev alan Erten; grubun Endonezya ve Suudi Arabistan merkezlerinde Türk yemekleri festivali düzenleyerek Türk yemeklerinin uluslararası arenada tanıtılmasına katkı sağlamıştır.
 
Dünyanın en yüksek restoranı Dubai Burj Khalifa’da yer alan Atmosphere; Riga Old Town’ın merkezindeki Grand Hotel Kempinski gibi farklı ülkelerde deneyimler kazanmıştır. Paloma Finesse’in açılış kadrosunda yer almış ve Türkiye’de alanında bir ilk olan Chef’s Kitchen projesini yürütmüştür. 
 
Dünyaca ünlü, ödüllü, seçkin şeflerin bir hafta boyunca kendi restoranları gibi degüstasyon menülerini sunduğu Chef’s Kitchen’da Şef Pere Planaguma, Şef Pascal Favre D’anne, Şef Mark Sargeant, Şef Johnny Goric ve Şef Joe Barza gibi değerli şeflerle bu projenin başarısına imza atmıştır.
 
Türkiye’de Kempinski Hotel ve Sofitel gibi köklü global markalarda ve Kuzey Ege’de D-Resort’ta görev almıştır ve aynı zamanda Chaine des Rotisseurs üyesidir.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler